Bilindiği üzere okul çağındaki çocuklarımız COVID 19 Pandemisi nedeniyle uzun zamandır okullarından, arkadaşlarından ve öğretmenlerinden uzaktaydılar. Bu süreçte uzaktan ve çevrimiçi eğitim ortamda eğitim almaya devam edebilen şanslı öğrenciler bile Milli Eğitim Temel Kanunu'nda ve eğitim programlarında ifade edilen kazanım ve istendik davranışları geliştirebilecekleri, akranları ile sosyalleşebilecekleri, oyun oynayarak ya da diğer sanatsal etkinliklere katılarak yeteneklerini keşfedebilecekleri ortamlardan yoksun kaldılar. Bu eksikliği gören ANTÇEV gönüllüleri olarak Temmuz-Ağustos aylarında 10-12 yaş grubu öğrencilere yönelik olarak doğa farkındalığı, deneylerle bilim ve öykü yazma konulu etkinlikler düzenledik. Amacımız, öğrencilerimizin okullarından uzakta oldukları sürede edinmeleri planlanan kazanımları eğlenerek kazanmalarını, yeniden sosyalleşmelerini sağlamaktı. Etkinliklerimiz tamamlandığında sertifika töreni de gerçekleştirdik. Bu törende öğrencilerimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda, onların bu etkinlikleri sevdiklerini, devam etmesini beklediklerini öğrendik.

 

Bu nedenle, okula ve eğitim programına destek amaçlı etkinliklerimizi 2021-2022 eğitim yılına yayarak ve yaz tatilinde de yalnız ilk okul değil, orta okul, lise ve üniversite öğrencileri ile öğretmenlerimize de dönük biçimde gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

 

28.06.2021-27.07.2021 tarihlerinde Biyomühendis Doğa Farkındalığı Uzmanı H.Çağlar İNCE tarafından “Doğa Farkındalığı Eğitimi” gerçekleştirildi.

10.08.2021-12.08.2021 tarihleri arasında Prof.Dr.Memduh Sami TANER tarafından “Deneylerle Bilim Yaz Okulu” gerçekleştirildi.

23.08.2021 – 25.08.2021 tarihleri arasında Doç.Dr Demet SEBAN tarafından “Öykü Yazma Atölyesi” gerçekleştirildi.

 

#küçükbirdestekaydınlıkbirgelecek 

#eğitiminçağdaşyüzü

#Antçev