İLKÖĞRETİME DESTEK PROJESİ


2004-2006 Cumhuriyet İlk Öğretim Okulu

Daha önce  “1000 Çocuğu Okullandırma” projesi kapsamında destek verdiğimiz Süleyman Demirel İlköğretim Okulu’nda başlatmış olduğumuz proje kapsamında, okul ve öğrencilerinin ihtiyaçları karşılanmaktadır. Burslu öğrencilerimizin katkısıyla bu yılda İlköğretim 1.ve 2. kademe olmak üzere eğitim programı yürütmüştür.

 

2007-2009 Cumhuriyet İlk Öğretim Okulu

Başta ekonomik nedenler olmak üzere, destek ihtiyacı olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda yürütmüş olduğumuz proje,  Burslu öğrencilerimizin katkısıyla bu yılda İlköğretim 1.kademe olmak üzere eğitim programı başlatılmış 1. kademe programı Şubat ayından burslu öğrencilerimizin TEGV’de aldıkları eğitimden sonra 8 haftalık program uygulanmıştır Program bitiminde 200 öğrenci eğitim almıştır.

Proje Adı
İlköğretim 1. kademesine destek projesi
Proje Tarihi
Şubat 2007- Mayıs 2007 arası eğitim öğretim yılı
2nci dönem 8hafta,
Cumartesi günleri 2şer saat
Projenin Amacı
İlk öğretim 1. kademe öğrencilerine okulu ve okumayı sevdirmek, daha sonraki okul yıllarında gerekli olan okuma azim ve sevgisini arttıracak, zeka geliştirici etkinliklerde bulunmak.
Etkinlikler
Eğitim ve öğretim yılı başlangıcında Antçev’ den burs alan öğrencilerin belirlenmesini takiben içlerinden seçilen 15 eğitici üniversite öğrencisi 2 günlük eğitici kursundan geçirildi. Eğitim dökümanları gözden geçirilerek eksikliklerin tamamlanmasından sonra belirlenmiş 8 haftalık kurs programı cumartesi günleri ikişer saatlik uygulamalar ile öğrencilere aktarıldı. Kursun ana konuları: masal saati, kitap kurdu ,düşünce oyunları, bahçe oyunları ve Satranç matematiktir.
Katılımcılar
Cumhuriyet İ.Ö.O. 1,2,3,4 ve 5nci sınıf öğrencileri kursiyer olarak  Antçev den burs alan 15 üniversite öğrencisi eğitici; okul yönetimi, öğretmenleri ile Antçev yönetim kurulu
Projeye Destek Verenler
TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) nın Antalya daki eğitim parkı; eğiticilerin eğitiminde destek sağlamışlardır. 
Sonuç
Eğitime katılan 12 derslikte 250 öğrenciye ulaşılarak ilk uygulamadan doğan aksamalar dışında proje amacına ulaşılmış; devamının gelecek yıllarda da uygulanması öngörülmüştür.

İLKÖĞRETİM 1. KADEME DERS İSİMLERİ

İlk ögretimin ilk kademesinde 1, 2. 3. 4 ve 5 sınıflara Matematik, Fen, Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Satranç, Kendime Yolculuk, Bahçe Oyunları dersleri verildi.

 

İLKÖĞRETİM 2. KADEME DERS İSİMLERİ

İlk ögretimin ikinci kademesinde 1, 2. 3. 4 ve 5 sınıflara Bahçe Oyunları, Düşünce Oyunları, Masal Saati, İngilizce, Satranç dersleri verildi.

 

Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi

İlköğretimi Destek Projesini yürütmüş olduğu Cumhuriyet İlk Öğretim Okulunda, Antalya Diş Hekimleri Odası Ortaklığıyla  “Ağız ve Diş Sağlığı” Eğitimi başlatmıştır.

Eğitimin birinci ayağı  5 ve 6ncı sınıf öğrencilerine (200 öğrenci) 16 Nisan 2008 tarihinde Cumhuriyet İlk Öğretim Okulunda gerçekleştirilmiş ve ayrıca öğrencilere diş fırçası ve diş macunu verilmiştir.

  Eğitimin ikinci ayağında ise 1, 2, 3 ve 4ncü sınıf öğrencilerine (300 öğrenci) 28 Mayıs  2008’ Eğitimin birinci ayağı  5 ve 6ncı sınıf öğrencilerine (200 öğrenci) 16 Nisan 2008  de eğitim verilmiştir.

Proje Bitiminde 500 Öğrenci hem eğitim aldı hem de diş fırçası ve diş macunu almış oldu.

 


İlköğretimi Destek Projesini yürütmüş olduğu, Cumhuriyet İlk Öğretim Okulunda eğitim gören 125 öğrencinin 25 Nisan 10:00 – 12:00 saatleri arasında Suna-İnan KIRAÇ Kaleiçi Müzesi’ne Antalya’nın tarihi ve kültür varlıklarını tanıtmak amacıyla bir gezi düzenlemiştir. Gezi esnasında 125 öğrenci Müzeyi gezmiştir.

 

İBRAHİM DOĞANER İLKÖĞRETİM OKULUNDA VERİLEN SEMİNER

 


İbrahim Doğaner İ.Ö. Okulundan gelen talep Üzerine, Üyemiz Orman Mühendisi Sayın,Süleyman DİNGİL tarafından Bitki Çeşitleri hakkında bir seminer verilmiş ve öğrenciler ilgiyle izlemiştir.. 

16 Aralık 2008