HAKKIMIZDA


VİZYONUMUZ

Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı (ANTÇEV), 1995 senesinde 228 gönüllüyle kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür. Laik ve Demokratik bir Türkiye için; Bilimsel düşünen düşündüğünü ifade edebilen, sorgulayan, araştıran, üreten, özgüveni gelişmiş, sorumluluk sahibi gençlerin yetiştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

 

MİSYONUMUZ

Çağdaş eğitime odaklanarak çocuklar, gençler, aileler ve eğiticilerin eğitimi ile ilgili projeler hazırlamak ve uygulamak. Öğrenciler ile ilgili olarak; burs vermek, okul, yurt, sosyal merkez, gençlik merkezleri kurmak ve genel eğitimin her seviyesinde var olan yapıları iyileştirmek. Bilimsel, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlemektir.

 

VAKFIMIZIN ETKİSİ 
 
1995'den bugüne kadar ANTÇEV olarak 995 bursiyerimize burs verilmiştir. Ayrıca, Avrupa Birliği fonlarından yararlanarak öğrenci, veli ve yetişkinler için de yaptığımız projelerle çok sayıda kişinin yaşamına olumlu anlamda dokunulmuştur. 
 
AB fonlarını Ulusal Ajans vasıtası ile Türkiye'de ilk kullanan vakıf olma özelliğini taşımaktayız. İlk projemiz olan "DEZAVANTAJLI BÖLGELERDE ANNE BABA EĞİTİMİ" projemiz, o sene AB tarafından YILDIZ proje olarak seçilmiştir. Projede yer alan üye ve arkadaşlarımız, projenin uygulama ve sonuçlarını anlatmak üzere Türkiye ve Avrupa'da seminer ve konferanslara davet edilmişlerdir. 
 
İŞKUR ihalesini kazanan "iŞ'TE BİZDE VARIZ" projemizde eğitim alan 320 kişi işe başlamıştır.   
 
Hollandalı ortağımız ROC MİDDEN BRABANT ile birlikte hazırladığımız "GÖÇMENLİK UZMANLARININ TÜRKİYE`DE DENEYİM BÜTÜNLEŞMESİ" projemiz Avrupa Konseyi tarafından 2008 yılı "Yaratıcılık ve Yenilikçilik" yarışmasında 200 proje arasında ilk 10'a girmeye layık bulunmuştur.